GENEL BİLGİ

Evyapport, Türkiye sanayisinin kalbinde 265.000 m2 toplam alan içinde, 1.171 metre yanaşma yeri ve 16 metre su derinliği ile kaliteli ve güvenilir hizmetin vazgeçilmez adresidir.

Doğu Marmara sanayisinin en yakın noktasında, Kocaeli il sınırları içerisinde, İstanbul Boğazı' nın 80 km doğusunda, Kocaeli şehir merkezinin 10 km batısında, Kirazlıyalı Beldesi' nde şehir içi trafiğinden uzak, D100 ve TEM yollarına doğrudan ulaşabilen ideal bir noktada bulunan Evyapport, Türkiye ekonomisinde kilit rol oynayan İstanbul, Kocaeli ve Adapazarı gibi endüstri merkezlerine ortalama 30 km uzaklıktaki konumu ile dikkat çekmektedir. İstanbul-Ankara arasındaki ana demiryolu hattına iltisak hattı ile bağlantısı bulunan Evyapport, bu alternatif ile müşterilerine güvenli, çevreci ve hesaplı intermodal taşıma alternatifleri sunmaktadır.

Evyapport, Türkiye' nin iç bölgelerine sağladığı ulaşım avantajıyla başkent Ankara' ya da en yakın konteyner limanıdır.


COĞRAFİ ÖZELLİKLER

İzmit Körfezi'nin kapalı yapısı ile doğal korunaklı bir liman olan Evyapport'ta hissedilir gelgit tesiri olmamakta ve bu sayede 365 gün kesintisiz gemi yanaşma-kalkma hizmeti verilebilmektedir.

40o46'25" kuzey paraleli ve 29o42'40" doğu meridyeni koordinatında yer alan Evyapport, Marmara Denizi'nin kuzeydoğusunda, İzmit Körfezi'nin ise kuzeyinde yer almaktadır.


HİNTERLAND

Ülke ekonomisine önemli katkıları olan İstanbul, Kocaeli ve Adapazarı illeri Evyapport hinterlandı içinde ilk sıralarda yer almaktadır. Bu illere ek olarak Yalova, Bursa, Düzce, Bolu, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Ankara hinterlandımızın önemli bir kısmını kapsamakta ve Gebze, Tuzla, İMES gibi sanayi bölgeleri, otomobil fabrikaları, kimyasal sanayi merkezleri Evyapport'un hinterlandı içinde yer almaktadır.